شیردهی و لیزر موهای زائد

 

نظر اکثر پزشکان برای شیردهی و لیزر موهای زائد

بهتر است لیزر به بعد از اتمام شیردهی موکول شود.

آیا لیزر موهای زائد بر کودک من تأثیر می گذارد؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که ارتباط لیزر موهای زائد را به اثرات منفی آن بر روی زنان باردار یا شیرده متصل کند، به همین ترتیب هیچ مدرکی وجود ندارد که تضمین کند این روش درمانی ایمن در این دوران است.

آیا سایر روش های حذف موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی بی خطر هستند؟

تراشیدن موهای زائد ممکن است بهترین گزینه در دوران بارداری باشد. در این روش هیچ لیزر یا مواد شیمیایی خشن وجود ندارد.

آیا انجام لیزر موهای زائد در دوران شیردهی بی خطر است؟

توصیه می شود که مادر، 6 ماه از زمان قطع شیردهی برای از سرگیری درمان های لیزری صبر کند.

عوارض جانبی مرتبط با لیزر موهای زائد

کبودی و قرمزی پوست

تغییر رنگدانه های پوست

پوسته پوسته شدن بدن

 

قیمت لیزر موهای زائد زنان

ناحیهمبلغ
کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه1.447.000 تومان
کل بدن شات نامحدود (از پیشانی تا نوک انگشتان پا)1.667.000 تومان
لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل1.197.000 تومان
کل پا699 هزار تومان
کل دست599 هزار تومان
بیکینی325 هزار تومان
زیر بغل325 هزار تومان
ساعد399 هزار تومان
صورت325 هزار تومان
ساق497 هزار تومان
پشت لب99 هزار تومان
خط ناف99 هزار تومان
گودی کمر325 هزار تومان
شکم325 هزار تومان
گردن280 هزار تومان
باسن325 هزار تومان
بازو399 هزار تومان
ران599 هزار تومان
چانه99 هزار تومان
پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل1.247.000 تومان
پکیج کل دست، کل پا1.297.000 تومان

 

فهرست مطالب

شیردهی و لیزر موهای زائد

معمولاً زنان باردار رشد موهای زائد را در نواحی مختلف بدن تجربه می کنند و به طور موثر می خواهند که موهای زائد از بین بروند. سوالی که ممکن است به وجود آی این است که آیا امکان شیردهی و لیزر موهای زائد وجود دارد یا خیر. در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در خصوص شیردهی و لیزر موهای زائد باید بدانید را برای شما توضیح دهیم.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

در جلسات لیزر موهای زائد از فتوترمولیز انتخابی استفاده می شود. این مفهوم به طول موج خاصی برای مطابقت با مدت زمان پالس تنظیم شده برای دستیابی به نتیجه دلخواه نیاز دارد. در اینجا، ما به کاهش رشد مو در اثر آسیب رساندن به فولیکول مو نگاه می کنیم.

در واقع، انرژی نوری تولید شده توسط لیزر، رنگدانه مو را هدف قرار می دهد. سپس، تمام مسیر مو را به فولیکول می رساند، جایی که این انرژی تبدیل به انرژی حرارتی می شود. گرما باعث سوزاندن رگ خونی تغذیه کننده فولیکول می شود و به آن آسیب می رساند و برای تولید مو نامناسب می شود.

درمان های لیزر موهای زائد تنها زمانی کار می کنند که رشد مو در مرحله آناژن رشد باشد. در واقع، این تنها زمانی است که مو و فولیکول به هم متصل می شوند و به انرژی اجازه می دهند از اولی به فولیکول بعدی منتقل شود. متأسفانه، تنها 20 درصد از موهای شما در هر نقطه از زمان در مرحله آناژن رشد هستند. بنابراین، یک جلسه تا 20٪ می تواند باعث کاهش موهای زائد شود. جلسات دیگر موهای باقیمانده را درمان می کند.

معمولاً زنان باردار رشد موهای زائد را در نواحی مختلف بدن تجربه می کنند و به طور قابل درک می خواهند که موهای زائد بدن را از بین بروند. علاوه بر این، بارداری چرخه طبیعی رشد موهای شما را مختل می کند. برای اینکه لیزر موهای زائد موثر باشد، به شش یا هشت جلسه لیزر نیاز دارید. در حالت ایده آل، این درمان ها در مرحله رشد فعال چرخه انجام می شود.

هنگامی که مو رشد می کند در یک فاز فعال به نام آناژن است. هنگامی که مو به طور کامل رشد می کند وارد مرحله استراحت به نام تلوژن می شود، هورمون های بارداری این مرحله را به تاخیر می اندازند بنابراین موها ضخیم تر به نظر می رسند. پس از تولد این مو با ورود به مرحله کاتاژن می ریزد. ممکن است تا 6 ماه یا حتی بیشتر طول بکشد تا سطح هورمون ها دوباره متعادل شود

آیا لیزر موهای زائد در صورت بارداری یا شیردهی بی خطر است؟​

آیا لیزر موهای زائد در صورت بارداری یا شیردهی بی خطر است؟

در دوران بارداری و شیردهی رشد مو و تغییرات پوستی شایع است. افزایش مقادیر هورمون ها مقصر مشکلات آزاردهنده پوست و مو است. به دلیل این تغییرات، زنان اغلب در این مواقع تمایل به لیزر موهای زائد یا درمان های پوستی دارند.

لیزر برای رفع موهای زائد و درمان های پوستی از اواخر دهه 1990 توسط FDA تایید شده است. از آن زمان تاکنون هیچ مطالعه ای ثابت نکرده است که لیزر موهای زائد یا روش های پوستی برای زنان باردار یا غیر باردار ناایمن است.

آیا لیزر موهای زائد بر کودک من تأثیر می گذارد؟ در حالی که هیچ مدرکی وجود ندارد که ارتباط لیزر موهای زائد را به اثرات منفی آن بر روی زنان باردار یا شیرده متصل کند، به همین ترتیب هیچ مدرکی وجود ندارد که تضمین کند این روش درمانی ایمن در این دوران است.

آیا مطالعاتی در مورد لیزر موهای زائد و شیردهی انجام شده است؟

مطالعاتی روی موش های باردار در این خصوص انجام شده است که اثرات منفی نشان داده است، اما قرار گرفتن تصادفی انسان در معرض لیزر در دوران بارداری مضر نیست. با این حال، به دلیل عدم انجام مطالعات طولانی مدت و به دلیل ماهیت مهم بارداری و شیردهی، توسط اکثر متخصصان توصیه شده است که لیزر موهای زائد به بعد از تولد نوزاد و پایان شیردهی موکول شود.

درمان های لیزر موهای زائد در دوران شیردهی کاملا بی خطر هستند. لیزر پرتویی از نور بسیار متمرکز ایجاد می کند که مقدار کنترل شده ای از حرارت درمانی را به فولیکول های مو می رساند. این انرژی نور توسط رنگدانه ای که در فولیکول های مو قرار دارد جذب می شود. پالس لیزر برای کسری از ثانیه، فقط به اندازه ای است که فولیکول های متعددی را در یک زمان از بین می برد و پوست اطراف را بدون تاثیر می گذارد. این درمان ها هیچ تاثیری روی شیر مادر شما نخواهد داشت.

خانم ها می پرسند که آیا لیزر موهای زائد بر شیر مادر یا جنین تأثیر می گذارد؟ آنها می دانند که تغذیه با شیر مادر برای سلامتی کودک بسیار مهم است و می خواهند به این کار ادامه دهند. با این حال، چیزی برای نگرانی وجود ندارد. لیزر موهای زائد و شیردهی کاملاً سازگار هستند. به هر حال می خواهید این کار را انجام دهید؟ با پزشک خود صحبت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

سایر روش های حذف موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی

آیا سایر روش های حذف موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی بی خطر هستند؟

اپیلاسیون- اپیلاسیون را می توان با احتیاط در دوران بارداری انجام داد. با این حال، پوست شما بسیار حساس خواهد بود و اپیلاسیون می تواند منجر به کبودی شود.

کرم‌ ها و مواد موبر – این کرم ‌ها حاوی موادی هستند که موها را از بین می‌برند، با این حال، هیچ مدرک روشنی مبنی بر ایمنی استفاده در دوران بارداری وجود ندارد. این کرم ها می توانند برای پوست های از قبل حساس تحریک کننده باشند.

الکترولیز – اگرچه هیچ مطالعه ای وجود ندارد که الکترولیز را در دوران بارداری ارزیابی کند، انجام الکترولیز در دوران بارداری توصیه نمی شود.

اصلاح – تراشیدن موهای زائد ممکن است بهترین گزینه در دوران بارداری باشد. در این روش هیچ لیزر یا مواد شیمیایی خشن وجود ندارد.

آیا انجام لیزر موهای زائد در دوران شیردهی بی خطر است؟

پس از زایمان، می توان درمان لیزر موهای زائد را شروع کرد. برای کاندیدهایی که شیردهی به نوزاد را انتخاب می کنند، توصیه می شود که مادر، 6 ماه از زمان قطع شیردهی برای از سرگیری درمان های لیزری صبر کند. این کار به هورمون های شما اجازه می دهد تا به حالت عادی برگردند. علاوه بر این، لیزردرمانی در دوران شیردهی می تواند تولید ملانین را در بدن تغییر دهد و ممکن است منجر به هیپرپیگمانتاسیون یا هیپوپیگمانتاسیون شود. کرم ‌های بی‌ حس‌کننده مانند بی ‌حس کننده‌ های موضعی که برای تسکین درد بعد از لیزر استفاده می‌ شوند، می ‌توانند از طریق جریان خون وارد شیر شوند. بهتر است لیزر درمانی پوست را به بعد از قطع شیردهی موکول کنید.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

آیا لیزر موهای زائد می تواند بر باردار شدن تأثیر بگذارد؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که لیزر موهای زائد بر شانس باردار شدن شما تأثیر بگذارد. اگر قصد بارداری دارید، قبل از شروع درمان لیزر موهای زائد با پزشک خود مشورت کنید. این امکان وجود دارد که قبل از اینکه متوجه شوید باردار هستید تحت درمان قرار بگیرید، که شما را در معرض خطرات مرتبط با این روش قرار می دهد، از جمله:

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا من کاندید خوبی برای لیزر موهای زائد هستم؟

یک کاندید خوب برای لیزر موهای زائد، افرادی هستند که موهای تیره ‌تر و پوست روشن ‌تری دارند. لیزر روی افرادی که موهای تیره تری دارند موثرتر است زیرا می تواند ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار دهد. افرادی که پوست روشن‌ تری دارند ملانین کمتری در پوست خود دارند، بنابراین لیزر در از بین بردن موهای آن ‌ها موثرتر است.

لیزر همچنین می ‌تواند برای از بین بردن موهای زائد افراد با پوست تیره‌ تر استفاده شود، اما ممکن است به آن اندازه مؤثر نباشد. لیزر در صورت عدم استفاده صحیح می تواند باعث سوختگی یا آسیب های دیگر به پوست شود، بنابراین مهم است که قبل از انجام آن مطمئن شوید که کاندیدای مناسبی برای درمان هستید.

آیا لیزر موهای زائد برای زنان شیرده بی خطر است؟​

آیا لیزر موهای زائد برای زنان شیرده بی خطر است؟

هیچ پاسخ قطعی برای اینکه آیا لیزر موهای زائد برای زنان شیرده بی خطر است یا خیر وجود ندارد. برخی منابع می گویند که بی خطر است، در حالی که منابع دیگر توصیه می کنند از هر نوع لیزر درمانی در دوران شیردهی خودداری کنید.

چند خطر بالقوه در ارتباط با لیزر موهای زائد وجود دارد. لیزر درمانی می تواند باعث تحریک پوست شود که ممکن است در افرادی که شیر می دهند بیشتر باشد. همچنین خطر سوختگی یا جای زخم با لیزر موهای زائد کمی وجود دارد.

به طور کلی، خطرات لیزر موهای زائد نسبتاً کم است. با این حال، اگر در مورد ایمنی لیزر موهای زائد در دوران شیردهی نگران هستید، بهتر است قبل از انجام این درمان با پزشک خود صحبت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر

عوارض جانبی مرتبط با لیزر موهای زائد

اثرات نامطلوب جزئی در نتیجه لیزر موهای زائد ممکن است. اکثر آن ها بسته به نوع پوست موقتی هستند. با این حال، اگر این عوارض بدتر شد، به متخصص پوست مراجعه کنید.

 • کبودی و قرمزی پوست

عوارض جانبی رایج لیزر موهای زائد شامل قرمزی و التهاب پوست است. بعد از لیزر به احتمال زیاد آن ها را تجربه خواهید کرد. ممکن است پوست حساس باشد و ممکن است ادم، قرمزی اطراف فولیکولی و تحریک پوست (تورم) را مشاهده کنید.

این عوارض جانبی با عوارضی که پس از اپیلاسیون یا سایر روش‌ های حذف مو تجربه می‌کنید، قابل مقایسه است. در عرض یک ساعت پس از عمل، تحریک معمولا از بین می رود. برای تسریع بهبودی از کیسه یخ استفاده کنید.

 • تغییر رنگدانه های پوست

پس از انجام لیزر، می توانید تغییرات رنگدانه خود را نیز مشاهده کنید. افرادی که رنگ پوست روشن‌ تری دارند ممکن است لکه‌ های تیره روی پوست خود ببینند، در حالی که افرادی با رنگ پوست تیره ‌تر ممکن است لکه‌ های روشن ‌تری را ببینند. حتی اگر این تغییرات موقتی هستند، اگر بیش از حد شدید به نظر می رسند، با پزشک خود مشورت کنید.

 • پوسته پوسته شدن بدن

برخی از افراد ممکن است متوجه پوسته شدن پوست در ناحیه لیزر شده (به دلیل سوختگی های سطحی) شوند. این مشکل، هر چند جزئی، ممکن است به طور بالقوه منجر به زخم یا دلمه شود. اگر پوست خشک باشد و نوک پروب لیزر برای جلوگیری از سوختگی سطحی به اندازه کافی خنک نباشد، پوسته پوسته شدن مکرر ایجاد می شود.

ممکن است ناحیه لیزر شده مرطوب شود تا از این مشکل جلوگیری شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، این اثرات نامطلوب معمولاً موقتی و متوسط هستند. به ندرت، ممکن است با برخی از عوارض جانبی شدید نیز مواجه شوید. در قسمت بعدی به بررسی آنها می پردازیم.

عوارض نادر لیزر موهای زائد​

عوارض نادر لیزر موهای زائد

 • رنگدانه پوست: رنگدانه های پوست به دلیل برنزه شدن می تواند تغییر کند.
 • رشد موهای زائد: این کاملاً غیر معمول است. با این حال، برخی از افراد می توانند متوجه رشد متناقض مو هم در ناحیه تحت درمان و هم در ناحیه اطراف شوند.
 • تاول: اگر پوست خود را خیلی زود پس از درمان در معرض آفتاب قرار دهید، ممکن است تاول ایجاد شود. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، ممکن است دچار تاول نیز شوید.

برای آماده شدن برای جلسه لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام دهم؟

 • محل مد نظر برای لیزر را حداقل 12 تا 24 ساعت قبل از درمان اصلاح کنید.
 • حداقل 4 هفته قبل از درمان از لایه برداری شیمیایی یا درمان های لایه برداری با لیزر خودداری کنید.
 • 24 ساعت قبل از لیزر از استفاده از کرم‌ های موضعی، مرطوب‌کننده‌ ها، روغن‌ های بدن، ادکلن یا عطرها در ناحیه مورد نظر برای لیزر خودداری کنید.
 • چهار هفته قبل از لیزر درمانی از اپیلاسیون، استفاده از کرم های موبر یا کندن موها خودداری کنید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد ، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.  این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

سوالات متداول درباره شیردهی و لیزر موهای زائد

نه. می توانیم اطراف نواحی خالکوبی شده را با فاصله 3 سانتی متری درمان کنیم.

بسته به نوع مو و پوست و ناحیه تحت درمان، معمولاً به فواصل 4 تا 6 هفته ای نیاز به درمان دارید. هر قسمت از بدن چرخه رشد موی متفاوتی دارد، بنابراین ریزش مو بسته به فازی که فولیکول‌ های شما در زمان درمان در آن قرار دارند، متفاوت است.

تکنولوژی لیزر موهای زائد یک روش سریع، ایمن، مقرون به صرفه، مطمئن و دائمی کاهش موهای زائد است.

فن آوری لیزر موهای زائد ما به اندازه کافی ایمن است که می تواند در هر قسمت از بدن استفاده شود و برای انواع پوست مناسب است و در عین حال حداکثر نتایج را تضمین می کند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا این درمان برای شما مناسب است، یک مشاوره رایگان با ما در لیزر مروارید رزرو کنید.

برخی از داروها می توانند باعث ایجاد حساسیت به نور در پوست شوند و این ممکن است بر واکنش پوست به درمان تأثیر بگذارد. این داروها فقط محدود به ویتامین A خوراکی و موضعی، آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد افسردگی خاص نیستند. بهتر است با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

یکی از مزایای لیزر موهای زائد این است که عملاً درمان بدون درد است، به خصوص در مقایسه با اپیلاسیون. هر شات کمتر از یک ثانیه طول می کشد و یک احساس سوزن سوزن شدن خفیف ایجاد می کند. در نواحی به خصوص حساس، مانند پشت لب ، ممکن است احساس شود که یک نوار لاستیکی روی پوست می‌چسبد و رد می شود. ما از یک دستگاه خنک کننده پیشرفته همراه با دستگاه لیزر خود استفاده می کنیم تا احساس گرما روی پوست را کاهش داده و هرگونه ناراحتی را به حداقل برسانیم.

عوارض جانبی موقت ممکن است عبارتند از: قرمزی، خارش پوست، تورم خفیف فولیکول، تحریک در نواحی درمان. همه اینها درمان طبیعی پس از لیزر موهای زائد هستند. پیروی از مراحل آمادگی و مراقبت های بعدی برای دریافت حداکثر نتایج با کمترین عوارض جانبی برای درمان مهم است.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

بله، لیزر موهای زائد به طور کلی برای صورت بی خطر است. اما در نواحی نزدیک چشم باید از مصرف آن اجتناب کرد.

به منظور حصول اطمینان از نتایج بهینه از لیزر موهای زائد خود، حتما این دستورالعمل های مراقبتی قبل از درمان را دنبال کنید:

 • ناحیه ای را که در آن لیزر موهای زائد انجام می دهید را در روز جلسه اصلاح کنید
 • دو هفته قبل از درمان از برنزه کردن یا سپری کردن زمان زیادی در آفتاب خودداری کنید
 • 7 روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید
 • در صورت انجام لیزر موهای زائد رو صورت، در روز جلسه از آرایش کردن خودداری کنید
 • اپیلاسیون، موچین و اپیلاسیون را 3 هفته قبل از درمان متوقف کنید
 • در صورت انجام لیزر موهای زائد زیر بغل از استفاده از دئودورانت یا ضد تعریق خودداری کنید
 • از هر گونه فعالیت بدنی که باعث افزایش دمای بدن یا فشار خون می شود در 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *